t-Global Technology H48-2-300-300-2.0-1A
H48-2-300-300-2.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-300-300-2.0-1A
Brief Description
H48-2 SHEET 300X300X2MM W/ADH
Datasheet Download
H48-2-300-300-2.0-1A.pdf
Availability of H48-2-300-300-2.0-1A
QUANTITY
H48-2-300-300-2.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-300-300-2.0-1A
Internal Part NumberEIS-H48-2-300-300-2.0-1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2-300-300-2.0-1A
Related LinksH48-2-300-, H48-2-300-300-2.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2-300-300-2.0-1A Details Description
Related parts for H48-2-300-300-2.0-1A
RES SMD 4.75K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC MPU M680X0 50MHZ 304TBGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
PLUG HSG 26POS 0.8MM MICRO INT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 750MA 200 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 3.3A 63 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf