t-Global Technology H48-2-300-300-5.0-0
H48-2-300-300-5.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-2-300-300-5.0-0
Brief Description
H48-2 SHEET 300X300X5MM
Datasheet Download
H48-2-300-300-5.0-0.pdf
Availability of H48-2-300-300-5.0-0
QUANTITY
H48-2-300-300-5.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2-300-300-5.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-2-300-300-5.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2-300-300-5.0-0
Related LinksH48-2-300, H48-2-300-300-5.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2-300-300-5.0-0 Details Description
Related parts for H48-2-300-300-5.0-0
CABLE TIE 18LB YEL 4" datasheet.pdf
IC REG ISOLATED 5V 0.4A 10SOP datasheet.pdf
SWITCH KNB RECT 2POS SPDT ILL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC QUAD-PORT EQUIP MGR 64HTQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 200V SCREW datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf