t-Global Technology H48-2K-150-150-0.2-0
H48-2K-150-150-0.2-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-2K-150-150-0.2-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-2 SHEET 150X150X0.2MM
Datasheet Download
H48-2K-150-150-0.2-0.pdf
Availability of H48-2K-150-150-0.2-0
QUANTITY
H48-2K-150-150-0.2-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2K-150-150-0.2-0
Internal Part NumberEIS-H48-2K-150-150-0.2-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-2K MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-2K
UsageSheet
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.008" (0.203mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorRed
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2K-150-150-0.2-0
Related LinksH48-2K-150, H48-2K-150-150-0.2-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2K-150-150-0.2-0 Details Description
Related parts for H48-2K-150-150-0.2-0
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
BUZZER 2.048KHZ 1-4V DRV PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 29VC SC88 datasheet.pdf
COVER PRECUT 3 FACEPLATES OFFWHT datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 3.96MM VERT TIN datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN SOCKET 10POS 5ROW R/A GOLD datasheet.pdf