t-Global Technology H48-2K-300-300-0.2-0
H48-2K-300-300-0.2-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-2K-300-300-0.2-0
Brief Description
H48-2 SHEET 300X300X0.2MM
Datasheet Download
H48-2K-300-300-0.2-0.pdf
Availability of H48-2K-300-300-0.2-0
QUANTITY
H48-2K-300-300-0.2-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-2K-300-300-0.2-0
Internal Part NumberEIS-H48-2K-300-300-0.2-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesH48-2K
UsageSheet
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.008" (0.203mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-2K-300-300-0.2-0
Related LinksH48-2K-300, H48-2K-300-300-0.2-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-2K-300-300-0.2-0 Details Description
Related parts for H48-2K-300-300-0.2-0
IC VREF SHUNT 2.49V TO46-3 datasheet.pdf