t-Global Technology H48-6-150-150-1.0-0
H48-6-150-150-1.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-150-150-1.0-0
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X1MM
Datasheet Download
H48-6-150-150-1.0-0.pdf
Availability of H48-6-150-150-1.0-0
QUANTITY
H48-6-150-150-1.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-150-150-1.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6-150-150-1.0-0
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-150-150-1.0-0
Related LinksH48-6-150, H48-6-150-150-1.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-150-150-1.0-0 Details Description
Related parts for H48-6-150-150-1.0-0
SSD 3.5" IDEP 20GB datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
2P HSG F/JUNIOR TIMER BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 24V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
FIXED IND 11UH 200MA 2 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC DDR2 1GB 400MHZ 60BGA datasheet.pdf