t-Global Technology H48-6-150-150-10.0-0
H48-6-150-150-10.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-150-150-10.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X10MM
Datasheet Download
H48-6-150-150-10.0-0.pdf
Availability of H48-6-150-150-10.0-0
QUANTITY
H48-6-150-150-10.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-150-150-10.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6-150-150-10.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-6 MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6
UsageSheet
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.394" (10.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-150-150-10.0-0
Related LinksH48-6-150-, H48-6-150-150-10.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-150-150-10.0-0 Details Description
Related parts for H48-6-150-150-10.0-0
RES SMD 680 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 100MA SM6 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf