t-Global Technology H48-6-150-150-10.0-1A
H48-6-150-150-10.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6-150-150-10.0-1A
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X10MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6-150-150-10.0-1A.pdf
Availability of H48-6-150-150-10.0-1A
QUANTITY
H48-6-150-150-10.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6-150-150-10.0-1A
Internal Part NumberEIS-H48-6-150-150-10.0-1A
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.394" (10.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6-150-150-10.0-1A
Related LinksH48-6-150-, H48-6-150-150-10.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6-150-150-10.0-1A Details Description
Related parts for H48-6-150-150-10.0-1A
RES 12.7 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5.5V 75MA SC82AB datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT US8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
16+16 DIL PIN HDR datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP FILM 0.22 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf