t-Global Technology H48-6A-100-100-10.0-0
H48-6A-100-100-10.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6A-100-100-10.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-6 SHEET 100X100X10MM
Datasheet Download
H48-6A-100-100-10.0-0.pdf
Availability of H48-6A-100-100-10.0-0
QUANTITY
H48-6A-100-100-10.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6A-100-100-10.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6A-100-100-10.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
MSDS Material Safety DatasheetH48-6A MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6A
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.394" (10.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorHenna
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6A-100-100-10.0-0
Related LinksH48-6A-100, H48-6A-100-100-10.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6A-100-100-10.0-0 Details Description
Related parts for H48-6A-100-100-10.0-0
CONN RING 300-350 MCM #1/2 SOLIS datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 9GHZ SOT143B datasheet.pdf
IC ADC/DAC 10BIT W/FIFO 36-TQFN datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 16TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 825 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf