CTS Electronic Components 445A32L14M31818
445A32L14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445A32L14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445A32L14M31818.pdf
Availability of 445A32L14M31818
QUANTITY
445A32L14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445A32L14M31818
Internal Part NumberEIS-445A32L14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445A32L14M31818
Related Links445A32L, 445A32L14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445A32L14M31818 Details Description
Related parts for 445A32L14M31818
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG CTRLR PSH-PULL PWM 8TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
MANUAL RIBBON CABLE TERM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 118MA 12 OHM TH datasheet.pdf