t-Global Technology H48-6A-300-300-10.0-1A
H48-6A-300-300-10.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6A-300-300-10.0-1A
Brief Description
H48-6 SHEET 300X300X10MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6A-300-300-10.0-1A.pdf
Availability of H48-6A-300-300-10.0-1A
QUANTITY
H48-6A-300-300-10.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6A-300-300-10.0-1A
Internal Part NumberEIS-H48-6A-300-300-10.0-1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.394" (10.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6A-300-300-10.0-1A
Related LinksH48-6A-300-, H48-6A-300-300-10.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6A-300-300-10.0-1A Details Description
Related parts for H48-6A-300-300-10.0-1A
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 50PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG ISO ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 200V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC datasheet.pdf