t-Global Technology H48-6C-320-320-0.3-0
H48-6C-320-320-0.3-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6C-320-320-0.3-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-6C SHEET 320X320X0.3MM
Datasheet Download
H48-6C-320-320-0.3-0.pdf
Availability of H48-6C-320-320-0.3-0
QUANTITY
H48-6C-320-320-0.3-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6C-320-320-0.3-0
Internal Part NumberEIS-H48-6C-320-320-0.3-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-6C MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6C
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity3.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6C-320-320-0.3-0
Related LinksH48-6C-320, H48-6C-320-320-0.3-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6C-320-320-0.3-0 Details Description
Related parts for H48-6C-320-320-0.3-0
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
KIT DEV STRATIX IV 4SGX230N/C2 datasheet.pdf
MICRO 25POS PIN 20" datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 6MM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
TWEEZER POINTED 4.72" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf