AVX Corporation 1812SA151KAT1A\SB
1812SA151KAT1A\SB picture photo
Mfg. Part Number
1812SA151KAT1A\SB
Brief Description
CAP CER 150PF 1.5KV NP0 1812
Datasheet Download
1812SA151KAT1A\SB.pdf
Availability of 1812SA151KAT1A\SB
QUANTITY
1812SA151KAT1A\SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812SA151KAT1A\SB
Internal Part NumberEIS-1812SA151KAT1A\SB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812SA151KAT1A\SB
Related Links1812SA15, 1812SA151KAT1A\SB Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812SA151KAT1A\SB Details Description
Related parts for 1812SA151KAT1A\SB
RES SMD 220K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG STEREO 3.5MM HD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOEIAJ datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf