t-Global Technology H48-6G-100-100-2.0-0
H48-6G-100-100-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6G-100-100-2.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
H48-6 SHEET 100X100X2MM
Datasheet Download
H48-6G-100-100-2.0-0.pdf
Availability of H48-6G-100-100-2.0-0
QUANTITY
H48-6G-100-100-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6G-100-100-2.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6G-100-100-2.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
MSDS Material Safety DatasheetH48-6G MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6G
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6G-100-100-2.0-0
Related LinksH48-6G-100, H48-6G-100-100-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6G-100-100-2.0-0 Details Description
Related parts for H48-6G-100-100-2.0-0
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE 1100A 690V 3FU/90 AR UC datasheet.pdf
TVS DIODE 38.1VWM 67.8VC AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 17POS datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf