t-Global Technology H48-6G-100-100-3.0-0
H48-6G-100-100-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6G-100-100-3.0-0
Brief Description
H48-6 SHEET 100X100X3MM
Datasheet Download
H48-6G-100-100-3.0-0.pdf
Availability of H48-6G-100-100-3.0-0
QUANTITY
H48-6G-100-100-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6G-100-100-3.0-0
Internal Part NumberEIS-H48-6G-100-100-3.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.120" (3.05mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6G-100-100-3.0-0
Related LinksH48-6G-100, H48-6G-100-100-3.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6G-100-100-3.0-0 Details Description
Related parts for H48-6G-100-100-3.0-0
SENSOR 100PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
LENS FOR LUXEON I, III, K2 datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IGBT 400V 26.9A 166W DPAK datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 250A 4032 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 36V datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP POLYMER 680UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf