t-Global Technology H48-6G-100-100-3.0-1A
H48-6G-100-100-3.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6G-100-100-3.0-1A
Brief Description
H48-6 SHEET 100X100X3MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6G-100-100-3.0-1A.pdf
Availability of H48-6G-100-100-3.0-1A
QUANTITY
H48-6G-100-100-3.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6G-100-100-3.0-1A
Internal Part NumberEIS-H48-6G-100-100-3.0-1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.120" (3.05mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6G-100-100-3.0-1A
Related LinksH48-6G-100, H48-6G-100-100-3.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6G-100-100-3.0-1A Details Description
Related parts for H48-6G-100-100-3.0-1A
SENSOR HALLOGIC HALL EFFECT datasheet.pdf
RES 3K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING 20POS SNGL .370 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC BASESTATION FINAL SOT502B datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 1A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE/FEMALE 3POS 6M datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SCHOTTKY - D2PAK-E3 datasheet.pdf
1000UF 100V 30X40MM 105C 5000H datasheet.pdf