t-Global Technology H48-6G-150-150-3.0-1A
H48-6G-150-150-3.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
H48-6G-150-150-3.0-1A
Brief Description
H48-6 SHEET 150X150X3MM W/ADH
Datasheet Download
H48-6G-150-150-3.0-1A.pdf
Availability of H48-6G-150-150-3.0-1A
QUANTITY
H48-6G-150-150-3.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6G-150-150-3.0-1A
Internal Part NumberEIS-H48-6G-150-150-3.0-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6G-150-150-3.0-1A
Related LinksH48-6G-150, H48-6G-150-150-3.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6G-150-150-3.0-1A Details Description
Related parts for H48-6G-150-150-3.0-1A
CONN HDR BRKWAY 22POS DUAL TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 20A TO-268 datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 16-QFN datasheet.pdf
CONN EDGE .100 72POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SAC-3P-M 8MS/10 0-600 FB datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf