t-Global Technology H48-6G-20-20-2.5
H48-6G-20-20-2.5 picture photo
Mfg. Part Number
H48-6G-20-20-2.5
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD H48-6G 20X20X2.5MM
Datasheet Download
H48-6G-20-20-2.5.pdf
Availability of H48-6G-20-20-2.5
QUANTITY
H48-6G-20-20-2.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of H48-6G-20-20-2.5
Internal Part NumberEIS-H48-6G-20-20-2.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesH48 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetH48-6G MSDS
Featured ProductH48 Series
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesH48-6G
UsageSheet
ShapeSquare
Outline20.00mm x 20.00mm
Thickness0.098" (2.50mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H48-6G-20-20-2.5
Related LinksH48-6G-2, H48-6G-20-20-2.5 Datasheet, t-Global Technology Distributor
H48-6G-20-20-2.5 Details Description
Related parts for H48-6G-20-20-2.5
COVER RCWAY TC130 MD GY8' datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 2.4A TO277A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SYSTEM REGULATOR AUTO 15HZIP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 270VWM P600 datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A DL 16TQFN datasheet.pdf