Vishay Thin Film PHP00805H3791BST1
PHP00805H3791BST1 picture photo
Mfg. Part Number
PHP00805H3791BST1
Brief Description
RES SMD 3.79K OHM 0.1% 5/8W 0805
Datasheet Download
PHP00805H3791BST1.pdf
Availability of PHP00805H3791BST1
QUANTITY
PHP00805H3791BST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PHP00805H3791BST1
Internal Part NumberEIS-PHP00805H3791BST1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.79k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.63W, 5/8W
CompositionThin Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PHP00805H3791BST1
Related LinksPHP00805, PHP00805H3791BST1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PHP00805H3791BST1 Details Description
Related parts for PHP00805H3791BST1
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 14.17"L X 4.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO35 datasheet.pdf
HEADER 5POS VERT W/LOCK datasheet.pdf