Hirose Electric Co Ltd H4BBG-10103-N6
H4BBG-10103-N6 picture photo
Mfg. Part Number
H4BBG-10103-N6
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H9991TR/1853BR/H9991TR 3"
Datasheet Download
H4BBG-10103-N6.pdf
Availability of H4BBG-10103-N6
QUANTITY
H4BBG-10103-N6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H4BBG-10103-N6
Internal Part NumberEIS-H4BBG-10103-N6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF13
Contact EndSocket to Socket
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorBrown
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H4BBG-10103-N6
Related LinksH4BBG-1, H4BBG-10103-N6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H4BBG-10103-N6 Details Description
Related parts for H4BBG-10103-N6
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STEEL STRAP NYLON 11 COAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
HEATSHRINK CAP 2:1 SR-PO 25PC/PK datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 60POS datasheet.pdf
IC PWR MGMT I.MX6 56QFN datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf