Hirose Electric Co Ltd H4BBT-10103-S6
H4BBT-10103-S6 picture photo
Mfg. Part Number
H4BBT-10103-S6
Brief Description
JUMPER-H9992TR/1853SL/H9992TR 3"
Datasheet Download
H4BBT-10103-S6.pdf
Availability of H4BBT-10103-S6
QUANTITY
H4BBT-10103-S6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H4BBT-10103-S6
Internal Part NumberEIS-H4BBT-10103-S6
Contact EndSocket to Socket
Length3.0" (76.2mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H4BBT-10103-S6
Related LinksH4BBT-1, H4BBT-10103-S6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H4BBT-10103-S6 Details Description
Related parts for H4BBT-10103-S6
FIXED IND 330UH 900MA 740 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
IC SINGLE INVERTER GATE SOT23-5 datasheet.pdf
IC I-CODE SLI FCP2 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3A 39 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf