Susumu KRL3216T4-M-R001-G-T1
KRL3216T4-M-R001-G-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL3216T4-M-R001-G-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.001 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
KRL3216T4-M-R001-G-T1.pdf
Availability of KRL3216T4-M-R001-G-T1
QUANTITY
KRL3216T4-M-R001-G-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL3216T4-M-R001-G-T1
Internal Part NumberEIS-KRL3216T4-M-R001-G-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.001
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL3216T4-M-R001-G-T1
Related LinksKRL3216T4-, KRL3216T4-M-R001-G-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL3216T4-M-R001-G-T1 Details Description
Related parts for KRL3216T4-M-R001-G-T1
TERM BLOCK RCPT WIRE 12POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
NON SILICONE 320X320X0.25MM datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf