Hirose Electric Co Ltd H4BXG-10102-R6
H4BXG-10102-R6 picture photo
Mfg. Part Number
H4BXG-10102-R6
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H9991TR/1853 RD/X 2"
Datasheet Download
H4BXG-10102-R6.pdf
Availability of H4BXG-10102-R6
QUANTITY
H4BXG-10102-R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H4BXG-10102-R6
Internal Part NumberEIS-H4BXG-10102-R6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF13
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length2.0" (50.8mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorRed
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H4BXG-10102-R6
Related LinksH4BXG-1, H4BXG-10102-R6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H4BXG-10102-R6 Details Description
Related parts for H4BXG-10102-R6
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-DIP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE STD REC 1000V DO219AB-M datasheet.pdf