Hirose Electric Co Ltd H4BXT-10104-Y6
H4BXT-10104-Y6 picture photo
Mfg. Part Number
H4BXT-10104-Y6
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H9992TR/1853 YL/X 4"
Datasheet Download
H4BXT-10104-Y6.pdf
Availability of H4BXT-10104-Y6
QUANTITY
H4BXT-10104-Y6 Order Process
Ship out your order
Specifications of H4BXT-10104-Y6
Internal Part NumberEIS-H4BXT-10104-Y6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesDF13
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length4.0" (101.6mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishTin
ColorYellow
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H4BXT-10104-Y6
Related LinksH4BXT-1, H4BXT-10104-Y6 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H4BXT-10104-Y6 Details Description
Related parts for H4BXT-10104-Y6
IDC CABLE-AKC24G/ AE24G / AKC24G datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 120W datasheet.pdf
LED GREEN 1000MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1W DO213AB datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf