Pulse Electronics Corporation H5008FNL
H5008FNL picture photo
Mfg. Part Number
H5008FNL
Manufacturer
Product Category
Pulse Transformers
Brief Description
MODULE SINGLE GIGABIT LAN 24SOIC
Datasheet Download
H5008FNL.pdf
Availability of H5008FNL
QUANTITY
H5008FNL Order Process
Ship out your order
Specifications of H5008FNL
Internal Part NumberEIS-H5008FNL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsPackages FNL vs. NL
Standard Package35
Category Transformers
FamilyPulse Transformers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H5008FNL
Related LinksH500, H5008FNL Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
H5008FNL Details Description
Related parts for H5008FNL
CONN TERM SPADE UNINS 12-10 #10 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 17VC SOT143 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 11-16V 1.5A datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf