FFF H516705200J0G
H516705200J0G picture photo
Mfg. Part Number
H516705200J0G
Brief Description
500 TB SPRING PLUG F/NUT
Datasheet Download
H516705200J0G.pdf
Availability of H516705200J0G
QUANTITY
H516705200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of H516705200J0G
Internal Part NumberEIS-H516705200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,010
TypePlug, Male Pins
Number of Positions16
Positions Per Level16
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H516705200J0G
Related LinksH51670, H516705200J0G Datasheet, FFF Distributor
H516705200J0G Details Description
Related parts for H516705200J0G
TRANS NPN 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
IC CONTROL CAR AUDIO SIL-12 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 1 OF 8 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF NGP 430-450MHZ datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 5V 300W 60A datasheet.pdf