Hirose Electric Co Ltd H5BBT-10112-S7
H5BBT-10112-S7 picture photo
Mfg. Part Number
H5BBT-10112-S7
Brief Description
JUMPER-H2728TR/C2065S/H2728TR12"
Datasheet Download
H5BBT-10112-S7.pdf
Availability of H5BBT-10112-S7
QUANTITY
H5BBT-10112-S7 Order Process
Ship out your order
Specifications of H5BBT-10112-S7
Internal Part NumberEIS-H5BBT-10112-S7
Contact EndSocket to Socket
Length12.0" (304.8mm)
Wire Gauge16 AWG
Contact FinishTin
ColorGray
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H5BBT-10112-S7
Related LinksH5BBT-1, H5BBT-10112-S7 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H5BBT-10112-S7 Details Description
Related parts for H5BBT-10112-S7
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 16SOIC datasheet.pdf
FUSE 30A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
CONN RCPT 104POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SSD 32GB 2.5" datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (G-377-12) datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 16DFN datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 5.5A 64 MOHM TH datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf