Hirose Electric Co Ltd H5BXT-10105-W2
H5BXT-10105-W2 picture photo
Mfg. Part Number
H5BXT-10105-W2
Brief Description
JUMPER-H2730TR/C2016W/X 5"
Datasheet Download
H5BXT-10105-W2.pdf
Availability of H5BXT-10105-W2
QUANTITY
H5BXT-10105-W2 Order Process
Ship out your order
Specifications of H5BXT-10105-W2
Internal Part NumberEIS-H5BXT-10105-W2
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length5.0" (127.0mm)
Wire Gauge22 AWG
Contact FinishTin
ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H5BXT-10105-W2
Related LinksH5BXT-1, H5BXT-10105-W2 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H5BXT-10105-W2 Details Description
Related parts for H5BXT-10105-W2
RELAY OPTOMOS 170MA SP-NO 6-DIP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 16SOIC datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUINT DIFF 24-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION 1200VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 3W DO216AA datasheet.pdf
RES 1.175K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 630V X7R RADIAL datasheet.pdf