Omron Automation & Safety H5CN-YBN AC100-240
H5CN-YBN AC100-240 picture photo
Mfg. Part Number
H5CN-YBN AC100-240
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
TIMER DGTL 4DIGIT DISPLAY 8PIN
Datasheet Download
H5CN-YBN AC100-240.pdf
Availability of H5CN-YBN AC100-240
QUANTITY
H5CN-YBN AC100-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of H5CN-YBN AC100-240
Internal Part NumberEIS-H5CN-YBN AC100-240
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesH5CN
Relay TypeIntegrated
FunctionOn-Delay
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.001 Sec ~ 99.99 Sec
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
Mounting TypeSocket
Termination Style8 Pin Socketable
Timing Adjustment MethodUp/Down Digit Keys
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H5CN-YBN AC100-240
Related LinksH5CN-YBN , H5CN-YBN AC100-240 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H5CN-YBN AC100-240 Details Description
Related parts for H5CN-YBN AC100-240
BATTERY OXY ALKALINE AA 12.0V datasheet.pdf
BATTERY LITH 3V RECHARGE SMD datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 2KW 400V datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 200A D-67 datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALL MNT PIN datasheet.pdf