Hirose Electric Co Ltd H6BBT-10112-V7
H6BBT-10112-V7 picture photo
Mfg. Part Number
H6BBT-10112-V7
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H2788TR/C2065V/H2788TR12"
Datasheet Download
H6BBT-10112-V7.pdf
Availability of H6BBT-10112-V7
QUANTITY
H6BBT-10112-V7 Order Process
Ship out your order
Specifications of H6BBT-10112-V7
Internal Part NumberEIS-H6BBT-10112-V7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Featured ProductDF22 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesEnerBee™ DF22
Contact EndSocket to Socket
Length12.0" (304.8mm)
Wire Gauge16 AWG
Contact FinishTin
ColorViolet
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H6BBT-10112-V7
Related LinksH6BBT-1, H6BBT-10112-V7 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H6BBT-10112-V7 Details Description
Related parts for H6BBT-10112-V7
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CD ROM WINDOWS PAN-MARK LABELING datasheet.pdf
CONN SOCKET 100PS STR .050" GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 6A D2PAK-3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS M20 5V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 17POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf