Hirose Electric Co Ltd H6BXT-10110-S7
H6BXT-10110-S7 picture photo
Mfg. Part Number
H6BXT-10110-S7
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
JUMPER-H2788TR/C2065S/X 10"
Datasheet Download
H6BXT-10110-S7.pdf
Availability of H6BXT-10110-S7
QUANTITY
H6BXT-10110-S7 Order Process
Ship out your order
Specifications of H6BXT-10110-S7
Internal Part NumberEIS-H6BXT-10110-S7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileConnectors for the Smart House - Hirose
Featured ProductDF22 Series
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesEnerBee™ DF22
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length10.0" (254.0mm)
Wire Gauge16 AWG
Contact FinishTin
ColorGray
Contact Finish Thickness-
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H6BXT-10110-S7
Related LinksH6BXT-1, H6BXT-10110-S7 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
H6BXT-10110-S7 Details Description
Related parts for H6BXT-10110-S7
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 19POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 2.0GHZ 1295FCBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RECT BRIDGE 40A 1200V SOT227 datasheet.pdf
381 TB RIS CLA PRESS FIT datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf
26500 7C 7#16 P BY RECP WC datasheet.pdf
100V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf