Omron Automation & Safety H7BR-BWVP-AC100-240
H7BR-BWVP-AC100-240 picture photo
Mfg. Part Number
H7BR-BWVP-AC100-240
Brief Description
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL
Datasheet Download
H7BR-BWVP-AC100-240.pdf
Availability of H7BR-BWVP-AC100-240
QUANTITY
H7BR-BWVP-AC100-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of H7BR-BWVP-AC100-240
Internal Part NumberEIS-H7BR-BWVP-AC100-240
Count Rate30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz
Display Characters - Height-
Input TypeVoltage
Output TypeRelay, Solid State
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
ResetExternal, Front Panel, Programmable
Panel Cutout DimensionsSquare - 68.00mm x 68.00mm
Ingress ProtectionIP54 (Face)
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H7BR-BWVP-AC100-240
Related LinksH7BR-BWVP, H7BR-BWVP-AC100-240 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H7BR-BWVP-AC100-240 Details Description
Related parts for H7BR-BWVP-AC100-240
CONN RCPT IN-LINE 3POS W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PET 3/4" RED 250' datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 150MM 12-24VDC datasheet.pdf