ASSMANN WSW Components H7MMH-1506M
H7MMH-1506M picture photo
Mfg. Part Number
H7MMH-1506M
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
CABLE D-SUB-HMP15H/AE15M/HMP15H
Datasheet Download
H7MMH-1506M.pdf
Availability of H7MMH-1506M
QUANTITY
H7MMH-1506M Order Process
Ship out your order
Specifications of H7MMH-1506M
Internal Part NumberEIS-H7MMH-1506M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series-
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorPlug, Male Pins
TypeDB15
Number of Positions15
Length6.0' (1.83m)
ShieldingUnshielded
ColorMultiple, Ribbon
UsagePatch
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H7MMH-1506M
Related LinksH7MMH, H7MMH-1506M Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
H7MMH-1506M Details Description
Related parts for H7MMH-1506M
Connector Header 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 18POS R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 150K OHM 8SIP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 30"W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
FPA/C DO 2.0M 1746-OB16 datasheet.pdf
RES 715 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf