ASSMANN WSW Components H7PPH-2506G
H7PPH-2506G picture photo
Mfg. Part Number
H7PPH-2506G
Manufacturer
Product Category
D-Sub Cables
Brief Description
CABLE D-SUB-HMM25H/AE25G/HMM25H
Datasheet Download
H7PPH-2506G.pdf
Availability of H7PPH-2506G
QUANTITY
H7PPH-2506G Order Process
Ship out your order
Specifications of H7PPH-2506G
Internal Part NumberEIS-H7PPH-2506G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Sub Cables
Series-
1st ConnectorPlug, Male Pins
2nd ConnectorPlug, Male Pins
TypeDB25
Number of Positions25
Length6.0' (1.83m)
ShieldingUnshielded
ColorGray, Ribbon
UsagePatch
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H7PPH-2506G
Related LinksH7PPH, H7PPH-2506G Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
H7PPH-2506G Details Description
Related parts for H7PPH-2506G
METRAL HDR RA STB 5X12 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 21A 14V datasheet.pdf
RES 7.87 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 15W datasheet.pdf