FFF HA05705000J0G
HA05705000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HA05705000J0G
Brief Description
381 TB SPRING CLAMP 90D
Datasheet Download
HA05705000J0G.pdf
Availability of HA05705000J0G
QUANTITY
HA05705000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HA05705000J0G
Internal Part NumberEIS-HA05705000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,160
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current6A
Voltage300V
Wire Gauge16-26 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA05705000J0G
Related LinksHA0570, HA05705000J0G Datasheet, FFF Distributor
HA05705000J0G Details Description
Related parts for HA05705000J0G
RES SMD 5.76M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Analog Dimming 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 57.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 1.27MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IGBT 650V 80A 282W TO247 datasheet.pdf