API Delevan SPD42R-223M
SPD42R-223M picture photo
Mfg. Part Number
SPD42R-223M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 380MA 160 MOHM
Datasheet Download
SPD42R-223M.pdf
Availability of SPD42R-223M
QUANTITY
SPD42R-223M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPD42R-223M
Internal Part NumberEIS-SPD42R-223M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPD42R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating380mA
Current - Saturation380mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.115" (2.92mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPD42R-223M
Related LinksSPD42, SPD42R-223M Datasheet, API Delevan Distributor
SPD42R-223M Details Description
Related parts for SPD42R-223M
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 300MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 10% 0805 datasheet.pdf
IC GATE UHS UNIV 2INP 6MICROPAK2 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOS PROOF SPDT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 23MM datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY/CLR 2.95"X4.92" datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf