FFF HA06305000J0G
HA06305000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HA06305000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
500 TB SPRING CLAMP 90D
Datasheet Download
HA06305000J0G.pdf
Availability of HA06305000J0G
QUANTITY
HA06305000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HA06305000J0G
Internal Part NumberEIS-HA06305000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,090
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesHA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level6
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA06305000J0G
Related LinksHA0630, HA06305000J0G Datasheet, FFF Distributor
HA06305000J0G Details Description
Related parts for HA06305000J0G
IC REG LDO ADJ 0.75A TO263-5 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120VAC 11 datasheet.pdf
IC QUAD ATM/PACKET PHY 400-PBGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
DC/DC CONV 5.2KV ISO SIP7 TH 2W datasheet.pdf