FFF HA10005000J0G
HA10005000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HA10005000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
508 TB SPRING CLAMP 90D
Datasheet Download
HA10005000J0G.pdf
Availability of HA10005000J0G
QUANTITY
HA10005000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HA10005000J0G
Internal Part NumberEIS-HA10005000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,015
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesHA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA10005000J0G
Related LinksHA1000, HA10005000J0G Datasheet, FFF Distributor
HA10005000J0G Details Description
Related parts for HA10005000J0G
RES SMD 392K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 12V WT FLAT RED datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 46POS R/A datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 1.5V 5TSOP datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF13 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf