Littelfuse HA15-2-22-28
HA15-2-22-28 picture photo
Mfg. Part Number
HA15-2-22-28
Manufacturer
Product Category
Magnetic, Reed Switches
Brief Description
SW MAG REED SPST 22-28AT 200V
Datasheet Download
HA15-2-22-28.pdf
Availability of HA15-2-22-28
QUANTITY
HA15-2-22-28 Order Process
Ship out your order
Specifications of HA15-2-22-28
Internal Part NumberEIS-HA15-2-22-28
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Switches
FamilyMagnetic, Reed Switches
SeriesHA15-2
PackagingBulk
TypeGlass Body
CircuitSPST-NO
Must Operate22 ~ 28AT
Must Release-
Switching Current (DC) (Max)500mA
Switching Voltage (DC) (Max)200V
Switching Power (Max)10W
MagnetNot Specified
Mounting TypeNon-Standard (Axial)
Termination StyleAxial (2 Leads)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA15-2-22-28
Related LinksHA15-2, HA15-2-22-28 Datasheet, Littelfuse Distributor
HA15-2-22-28 Details Description
Related parts for HA15-2-22-28
CONN HOUSING 40POS .100 POL DUAL datasheet.pdf
SCR 400V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf