Littelfuse HA15-2-22-38
HA15-2-22-38 picture photo
Mfg. Part Number
HA15-2-22-38
Manufacturer
Product Category
Magnetic, Reed Switches
Brief Description
SW MAG REED SPST 22-38AT 200V
Datasheet Download
HA15-2-22-38.pdf
Availability of HA15-2-22-38
QUANTITY
HA15-2-22-38 Order Process
Ship out your order
Specifications of HA15-2-22-38
Internal Part NumberEIS-HA15-2-22-38
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Switches
FamilyMagnetic, Reed Switches
SeriesHA15-2
PackagingBulk
TypeGlass Body
CircuitSPST-NO
Must Operate22 ~ 38AT
Must Release-
Switching Current (DC) (Max)500mA
Switching Voltage (DC) (Max)200V
Switching Power (Max)10W
MagnetNot Specified
Mounting TypeNon-Standard (Axial)
Termination StyleAxial (2 Leads)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA15-2-22-38
Related LinksHA15-2, HA15-2-22-38 Datasheet, Littelfuse Distributor
HA15-2-22-38 Details Description
Related parts for HA15-2-22-38
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W SOT666 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 39POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf