Littelfuse HA15-2-22-38
HA15-2-22-38 picture photo
Mfg. Part Number
HA15-2-22-38
Manufacturer
Product Category
Magnetic, Reed Switches
Brief Description
SW MAG REED SPST 22-38AT 200V
Datasheet Download
HA15-2-22-38.pdf
Availability of HA15-2-22-38
QUANTITY
HA15-2-22-38 Order Process
Ship out your order
Specifications of HA15-2-22-38
Internal Part NumberEIS-HA15-2-22-38
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Switches
FamilyMagnetic, Reed Switches
SeriesHA15-2
PackagingBulk
TypeGlass Body
CircuitSPST-NO
Must Operate22 ~ 38AT
Must Release-
Switching Current (DC) (Max)500mA
Switching Voltage (DC) (Max)200V
Switching Power (Max)10W
MagnetNot Specified
Mounting TypeNon-Standard (Axial)
Termination StyleAxial (2 Leads)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA15-2-22-38
Related LinksHA15-2, HA15-2-22-38 Datasheet, Littelfuse Distributor
HA15-2-22-38 Details Description
Related parts for HA15-2-22-38
CONN PLUG IDC 64POS .1X.1 DIP datasheet.pdf
VARISTOR 351V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN TERM SGL 600V 25A WM BG datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC MUX 2:1 LVDS DUAL 3.3V 32-MLF datasheet.pdf
CAP TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD datasheet.pdf
RES 517 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf