FFF HA15315000J0G
HA15315000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HA15315000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
500 TB SPRING CLAMP 180D
Datasheet Download
HA15315000J0G.pdf
Availability of HA15315000J0G
QUANTITY
HA15315000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HA15315000J0G
Internal Part NumberEIS-HA15315000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,025
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesHA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
FeaturesLever Actuated
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HA15315000J0G
Related LinksHA1531, HA15315000J0G Datasheet, FFF Distributor
HA15315000J0G Details Description
Related parts for HA15315000J0G
CONN EDGECARD 26POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 410 I/O 900BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf