Crydom HAC60D150H-10
HAC60D150H-10 picture photo
Mfg. Part Number
HAC60D150H-10
Brief Description
SOLID STATE RELAY 600 V
Datasheet Download
HAC60D150H-10.pdf
Availability of HAC60D150H-10
QUANTITY
HAC60D150H-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HAC60D150H-10
Internal Part NumberEIS-HAC60D150H-10
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
On-State Resistance-
Load Current150A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 660 V