Micronas GmbH HAL202TQ-K
HAL202TQ-K picture photo
Mfg. Part Number
HAL202TQ-K
Manufacturer
Product Category
Magnetic Sensors - Hall Effect, Digital Switch, Linear, Compass (ICs)
Brief Description
IC HALL EFFECT SWITCH LATCH SO89
Datasheet Download
HAL202TQ-K.pdf
Availability of HAL202TQ-K
QUANTITY
HAL202TQ-K Order Process
Ship out your order
Specifications of HAL202TQ-K
Internal Part NumberEIS-HAL202TQ-K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Sensors, Transducers
FamilyMagnetic Sensors - Hall Effect, Digital Switch, Linear, Compass (ICs)
SeriesHAL®
PackagingTape & Reel (TR)
Sensing Range2.6mT Trip, -2.6mT Release
TypeBipolar Latch
Voltage - Supply3.8 V ~ 24 V
Current - Supply5.2mA
Current - Output (Max)20mA
Output TypeOpen Drain
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 140°C
Package / CaseTO-243AA
Supplier Device PackageSOT-89B-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAL202TQ-K
Related LinksHAL20, HAL202TQ-K Datasheet, Micronas GmbH Distributor
HAL202TQ-K Details Description
Related parts for HAL202TQ-K
RES SMD 51.1 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 31MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RECT 1/2 COVER FOR PADDLE SWES datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BCZ 3.81/12/180FZE SN OR BX datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP MICA 2000PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf