Bel Fuse Inc. HAS030ZH-AN
HAS030ZH-AN picture photo
Mfg. Part Number
HAS030ZH-AN
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERT 12V 2.5A
Datasheet Download
HAS030ZH-AN.pdf
Availability of HAS030ZH-AN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HAS030ZH-AN Order Process
Ship out your order
Specifications of HAS030ZH-AN
Internal Part NumberEIS-HAS030ZH-AN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesHAS
PackagingBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.5A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
FeaturesOCP, OTP, OVP, SCP
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAS030ZH-AN
Related LinksHAS03, HAS030ZH-AN Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
HAS030ZH-AN Details Description
Related parts for HAS030ZH-AN
SWITCH DIP SIDE-ACTUATED 7POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 91A DPAK datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
X100W HOOK-BANANA PLUG 36" BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf