Vishay/BCcomponents HAU470KBACLAKR
HAU470KBACLAKR picture photo
Mfg. Part Number
HAU470KBACLAKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 1KV N750 RADIAL
Datasheet Download
HAU470KBACLAKR.pdf
Availability of HAU470KBACLAKR
QUANTITY
HAU470KBACLAKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAU470KBACLAKR
Internal Part NumberEIS-HAU470KBACLAKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHAU
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientN750
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAU470KBACLAKR
Related LinksHAU470K, HAU470KBACLAKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAU470KBACLAKR Details Description
Related parts for HAU470KBACLAKR
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 200V datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 700A 300VAC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CNTNR 18-5/8X15X8 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf