Vishay/BCcomponents HAZ102MBACF0KR
HAZ102MBACF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ102MBACF0KR
Brief Description
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ102MBACF0KR.pdf
Availability of HAZ102MBACF0KR
QUANTITY
HAZ102MBACF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ102MBACF0KR
Internal Part NumberEIS-HAZ102MBACF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationEliminate Pb in Ceramic Capacitors 26/Feb/2015
Standard Package2,000
SeriesHAZ
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ102MBACF0KR
Related LinksHAZ102M, HAZ102MBACF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ102MBACF0KR Details Description
Related parts for HAZ102MBACF0KR
RND STANDOFF 6-32 STEATITE 3/8" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 440MA 180 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE TSOT23-5 datasheet.pdf
IC CAN CTLR W/SPI 2.0B 20-QFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.57 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP TANT 0.039UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf