Vishay/BCcomponents HAZ102MBACREKR
HAZ102MBACREKR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ102MBACREKR
Brief Description
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ102MBACREKR.pdf
Availability of HAZ102MBACREKR
QUANTITY
HAZ102MBACREKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ102MBACREKR
Internal Part NumberEIS-HAZ102MBACREKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationEliminate Pb in Ceramic Capacitors 26/Feb/2015
Standard Package2,000
SeriesHAZ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ102MBACREKR
Related LinksHAZ102M, HAZ102MBACREKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ102MBACREKR Details Description
Related parts for HAZ102MBACREKR
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP datasheet.pdf
KIT FERRULE INS DIN AWG22-14 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 4.72"LX3.07"W datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 5V datasheet.pdf
FUSE LINK 500V AM NH 224A SIZE1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 0804 datasheet.pdf