Vishay/BCcomponents HAZ151MBABREKR
HAZ151MBABREKR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ151MBABREKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 150PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ151MBABREKR.pdf
Availability of HAZ151MBABREKR
QUANTITY
HAZ151MBABREKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ151MBABREKR
Internal Part NumberEIS-HAZ151MBABREKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHAZ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ151MBABREKR
Related LinksHAZ151M, HAZ151MBABREKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ151MBABREKR Details Description
Related parts for HAZ151MBABREKR
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSSMINI6 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 240VAC 60VDC datasheet.pdf
IC RESET OD 3.2V 200MS 5SSOP datasheet.pdf
IC R/S LATCH 3-STATE QUAD 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2910 datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf