Vishay/BCcomponents HAZ221MBAQCRKR
HAZ221MBAQCRKR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ221MBAQCRKR
Brief Description
CAP CER 220PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ221MBAQCRKR.pdf
Availability of HAZ221MBAQCRKR
QUANTITY
HAZ221MBAQCRKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ221MBAQCRKR
Internal Part NumberEIS-HAZ221MBAQCRKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesHAZ
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ221MBAQCRKR
Related LinksHAZ221M, HAZ221MBAQCRKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ221MBAQCRKR Details Description
Related parts for HAZ221MBAQCRKR
CAP ARRAY 680PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 4.3 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT BNC PLUG TO F JACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf