Vishay/BCcomponents HAZ471MBABRBKR
HAZ471MBABRBKR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ471MBABRBKR
Brief Description
CAP CER 470PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ471MBABRBKR.pdf
Availability of HAZ471MBABRBKR
QUANTITY
HAZ471MBABRBKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ471MBABRBKR
Internal Part NumberEIS-HAZ471MBABRBKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesHAZ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ471MBABRBKR
Related LinksHAZ471M, HAZ471MBABRBKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ471MBABRBKR Details Description
Related parts for HAZ471MBABRBKR
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR10S/AE10G/X datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SC75 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 8-IN MUX TRI-ST HS 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR SMD datasheet.pdf
HAR-MIK SCHRAUBBOLZEN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC SOT23-6 datasheet.pdf